Hamaka

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Hamaka

Poslaťod addo77 » 08 Jún 2011, 21:00

Ku tej poste.. vina nie je na ceskej strane ale na nasej.. nasi si uctuju za vsetko za co mozu ... ked sa postovne za jeden kilovy balik vysplha na 500 Kc vobec sa tomu nedivim .. uhrada na cesky ucet .. kurz .. manipulacny poplatok .. atd.. slovenska posta je jedna z najdrahsich ake poznam
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

hamaka

Poslaťod juraj1974 » 18 Jún 2011, 15:06

Dnes po vahavom suhlase Huňa (hunter88) ako noveho majitela hamaky ktoru som mu kupil som si dovolil urobit maly report z tohoto naozaj zaujimaveho kusku vybavy lesneho cloveka. Hned na zaciatok by som chcel pripomenut ze ma prijemne prekvapila samotna velkost resp. malost... zabalenej hamaky. Vaha sa pohybuje na urovni 965g.
obal.jpg


Samotne natiahnutie medzi dva stromi je otazkou par minutiek.
natiahnuta.jpg
kuk...jpg


Zaujala ma jej dlzka ktora sa mi zdala ovela väcsia ako DD-cka ktoru som mal moznost vyskusat na zraze. Tak isto aj sirka je bohato postacujuca pre pohodlny spanok. Dokonca sa mi v nej podarilo aj zadriemat na bruchu co som testoval polohy... :D Samotne prevalovanie sa z boka na bok je len otazka zvyku lebo na moje velke pocudovanie sa mi v hamake napriek mojej nie celkom utlej postave prevalovalo uuuuplne v pohode.
sirka.jpg
dlzka.jpg


Som presvedceny ze samotny material sa javy ako velmi pevny a trvacny. Rozhodol som sa tuto hamaku kupit aj pre seba. Ked sa v nej prvy krat vyspim cez noc tak potom urobim este edit. a podelim sa s dojmami. Dnes som v nej pekne len kvasil a oddychoval. Je to naozaj velmi uzitocny kus vybavy a spolu s celtov nad nou urobi v lese prijemnu atmosferu ci na spanok alebo len taky relax napr. pri pozorovani okolia z hojdacky... lebo ked zafukal vetrik tak som sa prijemne citil ako ma hojdal..
Este nejake detailiky:

dlzka.jpg
datail uzla.jpg
detail zips.jpg
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: hamaka

Poslaťod Joda » 18 Jún 2011, 16:15

dobre spravená foto recenzie... napiš ještě prosím jaký výrobce a model to je.. a za jakou cenu se dá koupit. Jistě v tom bude skvělé a pohodlné spaní... jen ta hmotnost by mne odradila od nošení
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: hamaka

Poslaťod juraj1974 » 18 Jún 2011, 16:21

Vyrobca predajca a typ: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 0514454944
Cena 25€.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: hamaka

Poslaťod Michal » 18 Jún 2011, 23:36

Oproti DD camping, čo je asi predloha tejto hamaky, je tento kus o 10cm dlhší, šírka je rovnaká. tiež sa mi zdá, že váha je o nejakých 100g vyššia u tohto modelu, ale celkom vyvažuje 10E cenový rozdiel :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: hamaka

Poslaťod atti.hombre » 19 Jún 2011, 10:21

Juraj: Tá hamaka má dvojité dno pre vloženie karimatky?...a ešte či sa dajú ako výstuha dať konáre,dural tyčky?...tá zipsovateľná horná časť sa dá odzipsovať po celom obvode ( či sa dá oddeliť od spodku) ?Uvažujem,že by som ju skúsil tá cena ma nezruinuje...( Ak by si si objednával,že by som to využil ),len potrebujem vedieť tieto info...Dík :yees:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: hamaka

Poslaťod juraj1974 » 19 Jún 2011, 10:44

atti: Ta hamaka ma vlastne dve vrstvy spojene zipsom po celej dlzke. To znamena ze mozes spat zazipsovany medzi nimi alebo na nich a do priestoru vlozit napr. karimatku ci deku. A vystuha? Hmm... To som neskusal ale urcite by sa to dalo ak mas na mysli rozopret to v urovni hlavy...
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: hamaka

Poslaťod Hunter88 » 19 Jún 2011, 14:50

Tyy moj boh :shock:
Po dnešnej akcii ( Včera - noc -dnes ) som sa skoro utopil v stane . . holka dolamana zo šišiek pod chrbtom spacaky trochu mokre na spodku . . . NO to bola noc :(
A dnes rano pri zbalovani stanu sa mi podarilo zas natrhnut obal . . . :evil:
Ja sa neskutočne teším na tu hamaku . . . len sa bojím že mi ju holka zhabe a budem musiet kupovat este jednu :D

Vymakana recenzia a tie fotky . . . :yees:
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: hamaka

Poslaťod Joda » 19 Jún 2011, 16:34

ať přemýšlím jak přemýšlím tak mi nejde do hlavy k čemu má ta hamaka dvě vrstvy... vodotěsné to jistě není takže proti dešti to nebude, leda mě napadá proti hmyzu - ale to může být moskytiera která bude asi lehčí. No a strkat mezi ty dvě vrstvy karimatku? Možná bude lépe fixovaná proti pohybu... ale vyplatí se ten nárůst hmotnosti? Hamaka vypadá super.. ale na mě je to moc těžké - navíc na hmotnosti přidávají zbytečné prvky jako zipy apd.
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: hamaka

Poslaťod macmatej » 19 Jún 2011, 22:54

Aj ja uvazujem o hamake. No k celkovej hmotnosti a objemu treba priratat: lana na zavesenie, paracord na vypnutie celty, celtu, nejake skoby.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: hamaka

Poslaťod juraj1974 » 19 Jún 2011, 22:56

Tato ma vsetko okrem tej celty. Doplnky ako mal Sally su samozrejme to co je navyse. Tak ako ju vyberies z obalu tak v nej mozes spat.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Hamaka

Poslaťod macmatej » 22 Jún 2011, 09:48

Par tipov a vtipov k hamake.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: hamaka

Poslaťod sally » 23 Jún 2011, 08:47

Joda - výhoda dvoch vrstiev je: keď ležíš na oboch, tak ti neťahá tak na chrbát (ak je chladnejšie počasie). Ak sa zasipsuješ medzi tie dve vrstvy, tak je vnútri viac teplo, chráni to pred hmyzom (netreba nosiť a zvlášť pripínať moskytieru) a je to pomerne odolné voči rose (ráno sa nezobudíš s navlhnutým spacákom).

Hunter88: keď vyskúšaš spanie v hamake, tak uvidíš ten rozdiel medzi spaním na zemi a vo vzduchu :) Len si musíš nájsť vypnutie, ktoré ti najviac vyhovuje - niekto má rád hamaku vypnutú nafest, niekto radšej volnejšiu (vtedy je širšia) - a základ je spať v nej našikmo (nohy a hlava diagonálne voči pozdĺžnej osi hamaky). A vrelo odporúčam systém pripnutia pomocou lana a karabín (treba zainvestovať cca 10e do horolezeckých expresiek, bezpečnosť prvoradá) - link na PDF som na fórum už dával a chalani ho na zraze videli naživo. Váha tých expresiek naviac je prakticky zanedbateľná a komfort pripevnenia ku stromom a jednoduchosť šponovania sa neúmerne zvýši.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Hamaka

Poslaťod juraj1974 » 24 Jún 2011, 13:39

Tu je nieco lacnejsie ako som kupoval Huňovi. Je lahsia a o nieco kratsia. To len ak by mal niekto zaujem.. Tu hamaku ako ma Huňo momentalne ma len v modrej farbe... :roll: Tak ze ja si pockam na nu.

http://cgi.ebay.co.uk/Tenth-Wonder-Comp ... 5644926798
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Hamaka

Poslaťod Michal » 24 Jún 2011, 14:26

Tá dĺžka je vždy na úkor komfortu trošku. 2,7m DD-čky je pre mňa celkom pohodlné spanie a naopak 2,2m miltec hamaky je zase uz málo na komforné poležanie si, aj keď je výhoda pri nej, že je malá a ľahká.

Samozrejme závisí aj od šírky, ale dĺžka je primárny ukazateľ či nebude hamaka "lisovať" tj. či má dosť miesta na aký taký komforný pohyb a polohu nôh a miesto okolo ramien :wink:
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia