Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Témy o nožoch

Re: Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Poslaťod stormmast3r » 24 Jan 2011, 20:02

Svinsky test malého spartana, neodporučam slabým povahám. :twisted:
Part 1
Part 2
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Poslaťod Bobor » 07 Feb 2011, 09:20

Už 10 rokov pouzivam model Workchamp, potom mám ešte iné modely, ale tento bol 2 roky môj vysnívaný a hneď po uvedeni na slovenský trh som si ho kúpil :lol:

http://www.victorinox.com/product/1/100/1004/0.9064

Patrím medzi ľudí, ktorí chcú mať na noži všetko. Teraz čakám na nový model, ktorý má údajne obsahovať aj stan a spacák :twisted:
Obrázok užívateľa
Bobor
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 07 Feb 2011, 08:58
Bydlisko: Tam kde zložím hlavu
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Poslaťod oneho » 04 Mar 2011, 23:16

spartan píše:Po dlhom hladani sa mi konecne podarilo kupit Victorinox Forester One Hand s hladkym ostrim. Vacsinou ho predavaju so zubatym. Tento by mal byt z objednavky pre Cesku Republiku.

Obrázok



Spartan: kde si tento model kúpil. Bracha si kúpil Trailmaster One Hand a tá zúpková čepel sa mi nepáči. Zháňal som z rovnou, no myslel som že sa nevirába...
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Poslaťod bertold8 » 07 Mar 2011, 23:36

Je to Forester OH, model sestaveny na prani pro CR. V oficialnim katalogu Vinoxu ho proto nenajdes. Prodaval se tak rok az pul roku zpet na ceskych i slovenskych webech. Pak ho nahradil Forester OH dual density, ale ten uz ma vroubkovanou cepel. Mozna jeste nekde sezenes skladove zasoby. Ja kupoval ZDE
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Poslaťod stormmast3r » 07 Mar 2011, 23:52

Mám doma jeden kuchynský victorinox na zeleninu s vrubkovaným ostrím a musím povedať, že na vreckový nožik by som to vobec nechcel. Jedinou výhodou je snáď len vysoka rezivosť makkých materialov (napr. paradajka).
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Poslaťod macmatej » 06 Apr 2011, 23:52

Ja mam Victorinox Ranger. Som s nim velmi spokojny.

Inak vedeli ste na co vsetko vlastne sluzia jednotlive cepele ? http://www.kpt.sk/clanky/noz-victorinox.html
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Poslaťod kero » 24 Apr 2011, 16:36

kero
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 24 Apr 2011, 16:26
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Poslaťod Marian » 06 Máj 2011, 14:48

Mam Victorinox Mountaineer http://www.victorinox.com/product/1/100 ... 103/1.3743
Okrem noža využívam otvaraky, vyvrtku, nožnice, pilník je dobrý aj na nechty a tu pílku používam skôr na drevo ako na kov, lebo má hladký rez. Ten hák a bodec som ešte nevyužil.
If you see the flash...
...it's already too late...
Marian
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 04 Máj 2011, 22:58
Bydlisko: TT
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Poslaťod milos » 12 Máj 2011, 15:14

ja mám Wenger New Ranger 79 http://eshop.ronin.sk/Noze/Zatvaracie/Wenger-New-Ranger-79.html som s ním nad mieru spokojný. Je dostatočne veľký (malý som ani nechcel), čepeľ noža sa dá otvoriť jednou rukou a pílka je výborná. Prerezal som s ňou aj cca 9cm jaseň. Jediné čo mu jednoznačne vytýkam je otvarák na konzervy. Klasické okrúhle sa otvárajú v pohode, ale napr sardiny v hranatej, tak to je pohroma. Na to je stokrát lepší tento otvarak http://www.armpek.sk/otvarak-na-konzervy-orig-vojensky
PS: ak som odkazy povkladal nejako dive tak sa ospravedlňujem práve tu s tým maturujem :shock:
milos
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 10 Máj 2011, 08:55
Bydlisko: Košice-Bratislava
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 25 x

Re: Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Poslaťod Rolf » 09 Jún 2011, 10:34

Ja mám švajčiarske nože štyri. Dva victorinoxi a dva wengeri. Od firmy Victorinox mám model Camper a z väčších modelov- rady 111mm- mám model Hunter v olivovej farbe :P Sú to naozaj skvelí pomocníci. Mojim miláčikom je jednoznačne Hunter. Je mojim stálym spoločníkom. Podľa môjho názoru predstavuje ideál zatváracieho, multifunkčného noža do prírody. Má všetko, čo človek v prírode naozaj potrebuje. S "combo" otvarákom sa dá otvoriť fľaša aj konzerva. Zahnutá, zúbkovaná čepeľ sa dá okrem primárneho využitia na vyvrhovanie zveri využiť aj na rezanie rôznych špagátov a povrazov. No najviac ma očarila pílka. Tú využívam asi najčastejšie. Reže naozaj skvele :yees: Na drevo do hrúbky zhruba 4,5cm je naozaj parádna. Využívam to, napr. na záhrade pri "prerezávke" menších stromov alebo v lese na pílenie tenších žŕdok. Aj teraz, pred pár dňami, som sa vybral do neďalekého lesa narezať pár tyčiek ako oporu k popínavej fazuli. Na polceste som "zistil", že som nevzal so sebou sekerku #-o Musel ma "zachrániť" môj verný hunter. Tridsaťpäť žŕdok som narezal raz-dva. Šikovne sa s ňou reže v spleti konárov a v hustejších porastoch, kde človek by so sekerou, alebo s väčšou pílkou veľa nezmohol. Preto celkom nechápem niektoré vyjadrenia ľudí, ktorí vravia, že tá pílka je na noži zbytočnosť a nechápu jej podstatu na noži. Ja osobne ju pokladám na multifunkčnom noži určeného pre pobyt v prírode za nepostrádateľný nástroj. A v neposlednom rade využijem na hunterovi aj vývrtku ako milovník dobrého suchého bieleho vínka :wink:

Od firmy Wenger vlastním "starý" Ranger 05 a nový Ranger model 54.( iba čepeľ a pílka) :) Na starom rangeri sa mi páči čepeľ typu "bowie" :P Som rád, že ho mám,pretože výroba tohto modelu už bola zastavená :cry: Celkovo, Wengeri sú vnímané možno ako vzácnejšie, pretože ich produkcia je podstatne nižšia ako u značky Victorinox. No niekde som sa dočítal, že nože Wenger používajú na svoje čepele kvalitnejšiu oceľ, myslím, že 440-ku, kým Victorinox používa inox. Tak či tak, ja ich vnímam ako solídne nože a spolu so značkou Opinel sú to už jediné zatváracie nože, ktoré reálne využívam. :yees:
Naposledy upravil Rolf dňa 18 Máj 2012, 15:10, celkovo upravené 1
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Poslaťod stormmast3r » 09 Jún 2011, 10:47

Neskušal som pilku na 111 modeloch ale možem kludne povedať že na 91 modeloch je pilka zbytočnosť.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Poslaťod Rolf » 09 Jún 2011, 11:03

Je pravda, že na 91mm modeloch je pílka dosť malá, no čítal so pár vyjadrení ľudí, ktorí sa "zaprisáhavali",že s pílkou na 91mm modeloch sa im lepšie rezalo ako s pílkou na 111mm modeloch. Netvrdím, že pílka na noži plnohodnotne zastúpi napr. laplanderku, ale v núdzi si myslím, že celkom ujde. Snáď je lepšie tenšie drevo odrezať menšou pílkou, ako násilím lámať :wink:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Poslaťod Chris » 11 Jún 2011, 18:35

Inak Forester OH sa dá kúpiť tu : http://www.resetar.sk/noze/noz-victorinox-forester-one-hand

Nerobím reklamu ale ten shop môžem odporučiť. Na môj e-mail odpovedali do 5 minút, perfektný prístup, a tak som si ho pred vianocami u nich objednal, konkrétne v utorok. Na ďalší deň čiže v stredu som ho mal doma :P Nechcelo sa mi veriť, že to je možné. :twisted:
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Poslaťod LLL » 13 Jún 2011, 14:28

Rolf píše:Je pravda, že na 91mm modeloch je pílka dosť malá, no čítal so pár vyjadrení ľudí, ktorí sa "zaprisáhavali",že s pílkou na 91mm modeloch sa im lepšie rezalo ako s pílkou na 111mm modeloch. Netvrdím, že pílka na noži plnohodnotne zastúpi napr. laplanderku, ale v núdzi si myslím, že celkom ujde. Snáď je lepšie tenšie drevo odrezať menšou pílkou, ako násilím lámať :wink:


No ja som som skúšal rezať s oboma, na 111 je veľkosť pílky 8,9cm a na 91- 7,5cm, určite sa mi reže lepšie s tou dlhšou pílkou.Ak by si chcel pozri si http://forum.gunshop.cz/kvalitni-nuz-t10225-15.html tam som robil porovnávací testík na hunter a forester je tam aj par fotiek čo som rezal nejaké halúzky :wink: Inak tie nožíky možem len a len doporučiť.Na tých 91 je ta pílka len taká v prípade núdze no na 111 je to super nástroj tých 1,4cm je fakt poznať hlavne pri rezaní hrubších konárov...Tie pílky na tých nožoch majú už niečo za sebou, no stále sú ako nové...Ak bude čas možem porovnať nejaký 91 a 111nožík.no neviem ako sa sem dávajú fotky.
LLL
 

Re: Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože)

Poslaťod Rolf » 13 Jún 2011, 22:03

LLL píše:
Rolf píše:Je pravda, že na 91mm modeloch je pílka dosť malá, no čítal so pár vyjadrení ľudí, ktorí sa "zaprisáhavali",že s pílkou na 91mm modeloch sa im lepšie rezalo ako s pílkou na 111mm modeloch. Netvrdím, že pílka na noži plnohodnotne zastúpi napr. laplanderku, ale v núdzi si myslím, že celkom ujde. Snáď je lepšie tenšie drevo odrezať menšou pílkou, ako násilím lámať :wink:


No ja som som skúšal rezať s oboma, na 111 je veľkosť pílky 8,9cm a na 91- 7,5cm, určite sa mi reže lepšie s tou dlhšou pílkou.Ak by si chcel pozri si http://forum.gunshop.cz/kvalitni-nuz-t10225-15.html tam som robil porovnávací testík na hunter a forester je tam aj par fotiek čo som rezal nejaké halúzky :wink: Inak tie nožíky možem len a len doporučiť.Na tých 91 je ta pílka len taká v prípade núdze no na 111 je to super nástroj tých 1,4cm je fakt poznať hlavne pri rezaní hrubších konárov...Tie pílky na tých nožoch majú už niečo za sebou, no stále sú ako nové...Ak bude čas možem porovnať nejaký 91 a 111nožík.no neviem ako sa sem dávajú fotky.



Mne sa reže taktiež oveľa lepšie pílkou na Hunterovi, veď som to aj tu vyššie spomínal a ešte lepšiu pílku má Wenger Ranger, ktorá je asi o 1cm dlhšia ako na "veľkých" Victorinoxoch. Ja som chcel len podotknúť, že by som celkom nezatracoval ani tú malú pílku na 91mm nožoch. Vlastním model Camper a taktiež na ňom pílku príliš nevyužívam, ale som rád, že je tam. Niekedy aj tenšiu paličku, napr. na opekanie je oveľa lepšie a pohodlnejšie odrezať tou malou píločkou, ako tým malým nožíkom. Len toľko som chcel. :yawinkle:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia