Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Adno » 19 Júl 2010, 11:25

Vola sa to "individual protection kit" takze mozes trosku o tom zagooglit. Vraj je to sucast protichemickej vybavy :?: . Takze basha to nie je, ale nudzovo sa tak pouzit da.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Blade » 19 Júl 2010, 11:39

Mne v piatok prisla original britska basha odtialto:

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BRITISH-ARMY- ... 3caeb10fa9

sice je postovne prehnane, ale aj tak stoja vsetky okolo tych 40 libier s postou. Je uplne nova a najprv som neveril, ze ju narvem do toho maleho vrecka s ktorym prisla, ale nakoniec to vobec nebol problem. Velmi prijemne ma prekvapila vaha aj velkost.
Blade
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 10 Jún 2010, 16:23
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod sally » 23 Júl 2010, 00:25

fremen: je to IPK - vojcli to mali použiť v prípade, že sa blíži atómovka - rýchlo vyhrabať HLBOKÚ jamu, nad jamou spraviť sieť zo šnúry, položiť na ňu plachtu, zahádzať aspoň metrom zeme... teda v praxi hovadina (pokiaľ vidíš výbuch atómovky, si príliš blízko aby si prežil). V realite je to kus hrubého igelitu/plátna (z podobnej látky sa robili podlážky stanov a rolety), bez žiadnych očiek alebo úchytov. Výhoda je, že v sete dostaneš aj riadny kus šnúry a dosť pomerne slušných kolíkov.
Ak chceš IPK v praxi využiť, kúp si clingons (vygoogli), inač tú plachtu nemáš šancu vrámci bushcraftu rozumne napnúť (do tvaru A, lean to...).
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Snypo » 27 Júl 2010, 15:33

plachta určena na dlhodobe pozorovacie stanovištia zo zákopu so strechou - slúži to ako hydroizolácia strechy.
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Phoebe » 22 Feb 2011, 15:55

Myslíte, že by som mohla túto plachtu použiť na postavenie áčka? Z dvoch takých, samozrejme :D
http://www.armpek.sk/nepremokava-placht ... liv-zelena
Pojď se na chvíli podívat tam, kde život je sen, do kopců, když v nich vychází slunce a noc mění v den, když se modravé paprsky řek zatřpytí v údolích, náhle cítíš, že starosti tvé se utápí v nich.
Phoebe
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 22 Feb 2011, 15:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod atti.hombre » 22 Feb 2011, 16:33

:D keby si tú celtu nechcela až po zem ,tak také vyvýšené Áčko sa dá urobiť aj z jednej.Je to umalina ( poslúži dobre ) ale ked prší,tak to strašne buchoce-proste je to hlučné...ale nemusíš riešiť impregnáciu... :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod BushrangerCZ » 22 Feb 2011, 18:01

Blade píše:Mne v piatok prisla original britska basha odtialto:

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BRITISH-ARMY- ... 3caeb10fa9

sice je postovne prehnane, ale aj tak stoja vsetky okolo tych 40 libier s postou. Je uplne nova a najprv som neveril, ze ju narvem do toho maleho vrecka s ktorym prisla, ale nakoniec to vobec nebol problem. Velmi prijemne ma prekvapila vaha aj velkost.


Ahoj, taky používám britskou, a super - prostorná, lehká, bytelná. Tím že jsi jí koupil už odkaz nefunguje, tak nemůžu porovnat:-). Moje vypadá takhle:
Obrázok
PS: ten netbook tam mám proto, že jsem nahrával fotky z fotopasti
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Adno » 22 Feb 2011, 19:35

BushrangerCZ - tuto fotku som videl na tvojej stranke a velmi sa mi paci, taka kancelaria v lese :)
Phoebe - tu celtu mam pohodenu niekde doma, nie je to zle, svoj ucel plni, ale je dost neskladna a pomerne tazka. Ale 2x3m pre jedneho musi stacit az az, ja mam 4x3m a myslim ze sme sa pod to vosli aj traja v pohode. No teraz ako mam britsku bashu, tak to nepouzivam...
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod bart » 20 Mar 2011, 16:18

plachta z baumaxu není zas tak špatná oproti klasické celtě je větší a i zbalitenější a hlavně 100% nepromokne a vlezete se tam i se vším vybavením. S klasickou celtou jsem prožil několik deštivých nocí a nic moc po pár hodinách většího deště durch mokrý i se vším vybavením . A cena plachty je taky přijatetnější jsem s ní spokojen
bart
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 20 Mar 2011, 16:06
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod juraj1974 » 20 Mar 2011, 16:49

Chcem pocut Vas nazor na tuto bashu:

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BNIB-BRITISH- ... 414e5a92a8

Podla mna je to dobra cena a hlavne je to nove. Dobry je aj rozmer. Nepise sa sice nic o uchytoch ale myslim ze sa nicim nelisi od ostatnych.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 20 Mar 2011, 21:46

Chcem sa opýtať vás, čo používate nepremokavú plachtu , akú veľkosť by ste mi odporúčali jednak pre jedného človeka s jedným veľkým batohom a jednak pre dvoch ľudí s dvomi batohmi. Predpokladám dôkladnú ochranu pred dažďom pre ľudí aj pre veci.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Adno » 20 Mar 2011, 23:05

Juraj- čo som tak pozrel, tak je to dobré. Akurát, že je to v púštnom maskáči, ale tak to ti asi nejako nevadí.

v.v.l.a.a.d.o.o - no, každý ti povie asi čosi iné, osobne to pre jedného vidím na 2x3m (prípadne ako tá čo posielal Juraj - 220cm na 260cm). Mal som aj 3x4m, ale to sme sa tam zmestili kľudne aj traja s ruksakmi. Takže pre dvoch asi niečo medzi.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod sally » 21 Mar 2011, 15:08

Juraj, no takto: mám jej variantu do nášho prostredia (teda nie desertovú). Je to super vec, ak zháňaš solídnu plachtu čo ti bude dlho slúžiť, tak do nej určite choď. A tá cena je tiež veľmi slušná. Pre dve osoby je to tak akurát. Pre jednu osobu je to mrte komfortné. Zbaliteľné je to do pomerne malého rozmeru, len to balenie je dosť otrava - celta sa šmýka a celkovo nie zrovna jednoducho balí. To je jej asi jediná nevýhoda. Ale zas možno ja mám zlú techniku balenia. Takže za mňa dávam 9 bludišťákov z 10.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod juraj1974 » 21 Mar 2011, 15:18

Vdaka. Idem teda do toho... :D
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod emo_hunter » 24 Mar 2011, 17:36

Tak ja mám tu typickú celtu od ČSĽA , tam nepremokne a vnajhoršiom prípade sa dá do nej navliecť ako do ponča. Len nevýhoda je, že z druhej strany je taká bielšia, čo v lese dosť kontrastuje. A v pohode som ju napchal do chestrigu :) .Len by ma strašne zaujímalo načo je tam to jedno okienko - to sa dá z toho postaviť stan ? A ešte jedna otázka - keď to poskladám môžem to použiť namiesto karimatky ?
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia


cron