Ako sa pripraviť na vojnu ?

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod pawuk » 09 Jún 2011, 20:42

sally píše:No a je to tu - práve v správach hlásili, že slnečná erupcia zasiahne našu planétu počas dnešnej noci, kedy má prísť k výpadkom elektriny, spojenia a podobne. Naše jediné šťastie, že hlavný slnečný výron spadol späť do Slnka a neputoval k nám - to by znamenalo výpadok elektriny na mesiace až roky.
Súčasne zaznelo, že Slnko sa prebúdza zo spánku a podobné erupcie = výpadky elektriny a spojenia = budú čoraz častejšie.
Vy ešte nemáte v lese zakopanú svoju núdzovú krabicu? :mrgreen:


nebuď paranoidný :D
...človek je jediné zviera, ktoré je cítiť dymom...
Môj youtube kanál
e-shop
Obrázok užívateľa
pawuk
 
Príspevky: 134
Registrovaný: 19 Aug 2010, 12:48
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 57 x
Dostal Ďakujem: 50 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod stelli » 03 Jan 2012, 14:06

http://www.topky.sk/cl/1000068/1294976/Odbornik--ktory-predpovedal-svetovu-krizu--Ludstvo-sa-ruti-do-velkej-vojny- Podľa portálu czechfreepress.com uvažuje Pentagon o nasadení americkej armády v prípade, že by sa EÚ začala rozpadať, čo je scenár, ktorý po prípadnom nezvládnutí záchrany eura reálne hrozí.

Amici uz mi zacinaju hrat na city !!


edit: samozrejme ze Topky nepovazujem za extra doveryhodny zdroj.
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Kapo » 04 Jan 2012, 01:20

Tak tu je celá stránka na prípravu pre prežitie v postapokalyptickom svete. V podstate taká odnož bushcraftu, ktorému sa venujem ja. :mrgreen:

http://postapo.cz/
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod sally » 04 Jan 2012, 10:38

Kapo - na tú stránku som dnes narazil. No ako by som to povedal - pár dobrých vecí, väčšina len "vata" a balast. A vecí do praxe pomálu. To už skôr odporúčam prelúskať fórum www.webforum.sk - sekcia WTSHTF (when the shit hits the fan). Tam je aj dosť ľudí "od fachu." :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod mipa » 04 Jan 2012, 12:20

[quote="stelli"]http://www.topky.sk/cl/1000068/1294976/Odbornik--ktory-predpovedal-svetovu-krizu--Ludstvo-sa-ruti-do-velkej-vojny- Podľa portálu czechfreepress.com uvažuje Pentagon o nasadení americkej armády v prípade, že by sa EÚ začala rozpadať, čo je scenár, ktorý po prípadnom nezvládnutí záchrany eura reálne hrozí.

Amici su zatial stale svetovou velmocou vo vsetkych oblastiach, cize ako velmoc musi mat scenare a modely ako pre rozne varianty vyvoja vo svete aby ich nic moc nezaskocilo, takze toto ma vobec neprekvapuje, myslim, ze je to normalne, ale z tychto roznych scenarov sa vybere v danej situacii asi ten najlepsi pre USA a pripadnych spojencov, apropo topky .... vsetko nafukuju do neuveritelnych rozmerov, takze s rezervou :wink:
A doplnim nazor k teme: az pride vojna .... dufajme, ze tak skoro nepride, lebo budeme vseci v prdeli, nech si hovori kto chce co chce, bo ked sa ludia zacnu blaznit, tak nam nepomoze nist.
Obrázok užívateľa
mipa
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 31 Mar 2011, 08:30
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 42 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod sally » 04 Jan 2012, 14:08

mipa - dovolím si ti oponovať. Prečo by mali byť všetci v prdeli?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod mipa » 04 Jan 2012, 14:31

Lebo Sally ak uz vojna pride a bude sa bojovat v Europe (teda celosvetovy konflikt, nie lokalne zalezitosti ako juhoska), tak uz sa asi moc konvencnym sposobom bojovat nebude; a co mam na mysli je, ze je celkom v pohode, ked stat funguje a obcania sa riadia akymi takymi zakonmi, ale ked pride chaos sposobeny konfliktom, tak sa ludia zacnu menit na zvery a to bude to o com hovorim. Uz to pisal niekto predo mnou v tomto vlakne, neromantizujme si v tomto smere nic, bude tu len narek-plac, utrpenie a boj o holy zivot! A prezit sa asi bude dat len tvrdymi zakonmi prirody, prezije len najsnejsi, najhorsi, bez naznaku ludskosti, to je moja vizia ..... pochmurna viem, ale lepsie sa pripravit(podla moznosti) na to najhorsie a ocakavat to najlepsie.
Obrázok užívateľa
mipa
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 31 Mar 2011, 08:30
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 42 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod sally » 04 Jan 2012, 14:37

mipa - v tomto s tebou súhlasím :)

No neodpovedal si mi - prečo by sme mali byť všetci v prdeli? Ľudstvo históriou ukázalo, ako je jedinec životaschopný a aké rôzne stratégie prežitia dokáže vynájsť a použiť :yees:
Ako píše Biblia - bude plača a škrípanie zubov, to áno. No ľudstvo ako také, pokým sa nenasadia biozbrane, nevyhynie. A ani tie nás ako celok nezničia, lebo v každej populácii je cca 5% prirodzene odolných voči nejakej chorobe, ktorá všetkých ostatných zabije.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod mipa » 04 Jan 2012, 14:44

len ja nehovorim o ludstve ako celku, ci prezije alebo nie, ale o nas tu zijucich, prispievajucich na tomto fore napriklad. To ze to nebude ziadna sranda, ze zacne konflikt - a parada, idem sa hrat na vojakov a bushcraftovat po horach, to je to v com ma niekto skreslenu predstavu, ono to bude hnus a grc
Obrázok užívateľa
mipa
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 31 Mar 2011, 08:30
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 42 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod sally » 04 Jan 2012, 14:46

Jasne - už rozumiem čo si myslel.

Len mi uniká tvoja pointa, sorry, asi ti len zle rozumiem - tvrdí tu niekto na fóre (aj v tejto téme), že to bude prechádzka ružovou záhradou? Že si postavíme chatku niekde v Malých Karpatoch a budeme sa hrať na Lesa Strouda? :twisted: :camp:

Ono dosť realisticky o tomto pojednáva napr. kniha Odřej Neff: Tma
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Rafael Ingvis » 04 Jan 2012, 16:40

sally píše:Jasne - už rozumiem čo si myslel.

Len mi uniká tvoja pointa, sorry, asi ti len zle rozumiem - tvrdí tu niekto na fóre (aj v tejto téme), že to bude prechádzka ružovou záhradou? Že si postavíme chatku niekde v Malých Karpatoch a budeme sa hrať na Lesa Strouda? :twisted: :camp:

Ono dosť realisticky o tomto pojednáva napr. kniha Odřej Neff: Tma


Ako v malých karpatoch? Ja že Flek už je dohodnutý (veď aj zásoby sú tam dáke zakopané)
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod mipa » 04 Jan 2012, 20:28

Ok Sally, asi som poprecitaval viacere fora a trosku som to zhrnul - nikdo si asi naozaj nepredstavuje, ze to bude ta prechadzka, moj nazor teda je, ze cvicit sa vo viacerych technikach prezitia v lesoch je fajn, je fajn, ked sa vie clovek o seba na par dni postarat aj mimo civilizaciu (chtiac nechtiac sme na jej vydobytky zavisly), ale na vojnu sa pripravit neda, lebo to predpokladam z nas nikdo nezazil
Obrázok užívateľa
mipa
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 31 Mar 2011, 08:30
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 42 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Kapo » 07 Jan 2012, 16:42

sally píše:Kapo - na tú stránku som dnes narazil. No ako by som to povedal - pár dobrých vecí, väčšina len "vata" a balast. A vecí do praxe pomálu. To už skôr odporúčam prelúskať fórum http://www.webforum.sk - sekcia WTSHTF (when the shit hits the fan). Tam je aj dosť ľudí "od fachu." :yees:


Fíha. To si stihol celé prečítať a zhodnotiť? Tak tam potom napíš niečo duchaplnejšie, nech to naberie na kvalite. 8)
Mne osobne sa to zdá dosť dobre urobené. Kde človek najde informácie pekne pokope. Podobne ako tu. Samozrejme treba ešte škrečovať, kde sa dá. :camp:


A webfórum mi nemusíš odporúčať. Ak si prečítaš celý tento topic, zistíš, že v máji som tu už niečo spomínal aj o nom. :mrgreen:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod sally » 07 Jan 2012, 17:18

Kapo - veľa vecí je tam "Chlíbkoidných" = oberkúl návod ako sa dostať z policajných pút, obrázok ako vyzerá zviazaný nepriateľ... no návod, AKO toho nepriateľa zviazať tam už nie je... proste veľa vecí je tam nedokončených, resp. len naznačených povrchne. Myšlienka toho portálu (mať pokope všetky veci pre postapo scenár) je pekná, no jej prevedenie v podobe toho portálu pokulháva. Písať tam nič nebudem (dávnejšie som jednému svojmu kamarátovi sľúbil, že isté veci šíriť nebudem). A drvivá väčšina vecí sa dá nájsť. Ono dnes i zajtra platí, že kto hľadá, dopátra sa k naozaj fundovaným a fungujúcim materiálom, nie NÁZOROM ľudí, ako BY TO MALO fungovať. Toto kedysi dávno J.Foglar krásne vystihol: väčšine ľudí príde maximálne primitívne vhodiť kamienok do štvorca 1x1m na vzdialenosť 3m. Skúste to spraviť 100x po sebe s aspoň 90% úspešnosťou... doteraz to neviem :twisted:

Alebo príklad z obrázka:

Daných expertov zjavne nenapadla možnosť, že príde tlupa nájazdníkov na aute (nedaj Bože na BVP a podobne) a celá myšlienka plotu z hlohu a iných prírodných somarín padá - proste tadiaľto cesta nevedie... ploty z rastlín sú vhodné VÝLUČNE voči divej zveri a aj to len v špecifických prípadoch (viď napr. videá s Mearsom v Afrike).

Na druhej strane:
http://postapo.cz/postapo-medicina/prir ... e-lieciva/ je celkom zaujímavé a poučné. Ako stručný prehľad postačuje, no samozrejme, kto chce, hľadá viac. Treba vopred vedieť, ako sa pripravuje odvar, zásady dávkovania...



A nie, celé som to nečítal, len časti. Podobne ako s fórom na www.specnaz.cz

Ale ako má naša Amazonka v podpise: šedá je každá teorie, zelené jsou stromy života. Treba si čo najviac vecí odskúšať v teréne. Od prvej pomoci (napr. naučiť 10 ročné deti zastaviť premávku a poskytnúť PP je docela zábava) až po takú drobnosť ako dobrovoľná viacdňová hladovka. :camp:
Prílohy
Bez názvu.jpg
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Kapo » 07 Jan 2012, 18:11

Jo, mhoho ludí-teoretikov si myslí, že si letmo prečíta pár drsňáckych príspevkov a sú pripravený. :D
Podla mna je dôležitejšie ludí naštartovať a uviesť do pohybu. Aby sa snažili prekonať pohodlný konzumný spôsob života, aby samostatne rozmýšlali a konali, aby vykročili zo stáda oviec.
Niekedy je osožnejšia pomoc riadny kopanec do tučného zadku, ako im strčiť všetko do dzobáka. :wolf:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


cron