Noze Fallkniven

Témy o nožoch

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Mamarcel » 15 Feb 2011, 00:11

myslim ze postovne sa uz ani neplatilo, iba posta si zauctovala za prevod z Kc na Eura ale neviem kolko, ja som pre to nebol na poste. Inak dufam ze co citam o tych chybnych kusoch sa mna nebude tykat. :) Za take prachy a este ani neuznavaju reklamacie?!
PS: zamiloval som sa, stale ho mam v ruke (ten noz).
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod zt0350 » 15 Feb 2011, 00:38

ja som si na svoju F1 spichol taketo puzdro zo starej skolskej tasky..nevyzera to nijak uzasne ale funguje zvazujem aj druhy pokus ale na to uz by som si zohnal kozu a nejake naradie na opracovanie
Prílohy
Snímek 041.jpg
Snímek 041.jpg (220.56 KiB) Zobrazené 4852 krát
DUM SPIRO, SPERO! (KYM DYCHAM, DUFAM)
Obrázok užívateľa
zt0350
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 20 Aug 2010, 22:45
Bydlisko: Staré (okr. Michalovce)
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod mipa » 19 Apr 2011, 22:31

tu je moj buskraft liebling, H1 s dorobenou ruckou zo slivky 8)
Prílohy
h1.jpg
moj milasik
Obrázok užívateľa
mipa
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 31 Mar 2011, 08:30
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 42 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod tomtt » 10 Jún 2011, 21:06

Ahojte,

nasiel som toto forum a som rad,ze som ho nasiel,je tu vela uzitocnych inofrmacii.

a kedze planujem kupu F1 ky tak ma zarazili info co som tu nasiel - to naozaj sa VG10 ocel vystrbuje?
to by ma nastvalo na nozi za cca 100 Eur..

doteraz co som videl a cital recenzie tak len samu chvalu na neho spievali..

a este jeden dotaz - v auparku v tom obchode je k videniu a osahaniu aj F1 ka,alebo len ta S1 ci aky typ tu niekto spominal,ze tam bol pozriet..

diki vopred za odpoved :)
tomtt
 

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod tomtt » 14 Jún 2011, 11:49

Caute,

vazne uvazujem o kupe F1 ky,ale ako tu citam su tam nejake kazy? mikrovylamovanie ostria,skrabance..neuznavanie reklamacie.. nerad by som dal cca 100 eur a musel riesit nejake problemy s tymto nozom...
je vobec nejaky podobny noz ako F1,myslim,rozmery,pouzita ocel,material na rucke...nieco co by sa mu vyrovnalo a zaroven aj cena bola plus minus autobus rovnaka?

dikes vopred :)
tomtt
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 12 Jún 2011, 18:59
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod me2dik » 14 Jún 2011, 13:33

Tak v prvom radi si treba urcit co stym nozom budes robit, noz je v prvom rade rezny nastroj, tie mikro zubky a ulamovanie spicky a podobne sa deje ked s nozom robis vsakovake prasaciny typu vypacoavanie a battoning do tvrdeho dreva kde su suky (alebo ak osa to spravne povie ), mozes mat aj sebenzu za 400 eur a takisto sa ti dototo ked snou bude robit prasaciny
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod sally » 14 Jún 2011, 14:58

tomtt - v Lovcovi v Auparku majú od Fallknivenu A1, S1, F1 a tuším aj H1 :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Trenkinen » 14 Jún 2011, 16:22

F1 Je dobry noz. Vylamovania mikrozubkov sa nebojte. Ono sa to deje sice aj pri normalnom pouzivani noza, ale po skusenosti viacerych ludi co mali zubky na ostri, sa tieto po jemnom prebruseni uz neobjavili. Ja mam na F1 este pozostatok maleho zubu, ale po kazdom prebruseni na keramike/ obtiahnuti na opasku sa zmensuje a nove sa neobjavuju. Volnym okom to nie je takmer vidiet. Na prasacinky typu batoning mam ine noze / kukri.
Najlepsie vino je PIVO
Obrázok užívateľa
Trenkinen
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 14 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Rolf » 14 Jún 2011, 20:04

tomtt píše:Caute,

vazne uvazujem o kupe F1 ky,ale ako tu citam su tam nejake kazy? mikrovylamovanie ostria,skrabance..neuznavanie reklamacie.. nerad by som dal cca 100 eur a musel riesit nejake problemy s tymto nozom...
je vobec nejaky podobny noz ako F1,myslim,rozmery,pouzita ocel,material na rucke...nieco co by sa mu vyrovnalo a zaroven aj cena bola plus minus autobus rovnaka?

dikes vopred :)


Zhruba pred dvomi rokmi som mal takisto vážny záujem o F1, kúpa bola doslova na spadnutie, ale nakoniec ma odradili presne tie iste veci ako tu uvádzaš. Jednoducho, dať toľko peňazí za tak trochu "neistý" nôž sa mi zdalo priveľa. Môj názor je, že nôž by to bol dobrý aj s tými chybami, ale za nižšiu cenu :wink: Inak, ak hľadáš niečo podobné, tak by ťa možno oslovil ruský Kizlyar Sterkh-1. Ja osobne by som si ho kúpil, ale odkedy som spoznal nože Mora, tak už neriešim žiadne iné pevné nože. Pre mňa sú úplne postačujúce :yees:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod zt0350 » 14 Jún 2011, 20:32

za seba ti mozem povedat ze kupou F1tky chybu neurobis ja som svoju prekupoval uz so zubkami a po prebruseni nemam problem ani s batoningom:) ale inak nieco podobne tvarom a velkostou je cold steel master hunter :)
DUM SPIRO, SPERO! (KYM DYCHAM, DUFAM)
Obrázok užívateľa
zt0350
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 20 Aug 2010, 22:45
Bydlisko: Staré (okr. Michalovce)
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod adamec » 14 Jún 2011, 21:09

Ja mam S1. Ziadny problem a to noz nesetrim.
adamec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 26 Júl 2010, 20:48
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod me2dik » 14 Jún 2011, 21:12

pokial chces nieco podobnej velkosti tak ma napadlo jedno zhruba o polovicu lacnejsie riesenie

http://www.youtube.com/watch?v=_43-4PCg ... r_embedded

http://www.rockcreekknives.co.uk/
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod punta9 » 14 Jún 2011, 22:20

Nuz je to pekny.ale rukojet ma montaz na trn a F1 je temer fulltang.F1 mam a jsem s ni spokojeny.Nedelam s ni zadne prasarny protoze na hrubou praci mam kukri od CS anebo Browning Cromwel/Barker.Takze koupe F1 bych se vubec nebal.Pokud te ani moje doporuceni nepresvedci tak ti doporucuji aby ses podival na RATky nebo ESSEcka.Tam si urcite vyberes a nemusis mit strach s vylamovanim ostri.Tak lovu zdar Punta9 :yees: :yees:
Obrázok užívateľa
punta9
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 01 Máj 2011, 21:46
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 40 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod tomtt » 15 Jún 2011, 17:41

vsetkym vam dik za prispevky a rady. :yees:

do toho Lovca v Auparku sa chystam,lebo drzat noz v ruke alebo ho len vidiet na obrazku to je rozdiel,takze potom ako si ho osaham sa rozhodnem..
osobne si myslim,ze ak ho pouziva svedska armada a pre pilotov tak by nemal byt problem,ak sa tie zubky ostrenim odstranuju a nove nevznikaju tak vlastne starnutim alebo lepsie povedane dlhodobejsim uzivanim noz ziskava na kvalite :D


inak na ontario RAT 1 si brusim zuby ako na svoj doplnkovy zatvarak...
tomtt
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 12 Jún 2011, 18:59
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Rafael Ingvis » 15 Jún 2011, 18:08

tomtt píše:vsetkym vam dik za prispevky a rady. :yees:

do toho Lovca v Auparku sa chystam,lebo drzat noz v ruke alebo ho len vidiet na obrazku to je rozdiel,takze potom ako si ho osaham sa rozhodnem..
osobne si myslim,ze ak ho pouziva svedska armada a pre pilotov tak by nemal byt problem,ak sa tie zubky ostrenim odstranuju a nove nevznikaju tak vlastne starnutim alebo lepsie povedane dlhodobejsim uzivanim noz ziskava na kvalite :D


inak na ontario RAT 1 si brusim zuby ako na svoj doplnkovy zatvarak...


Mám F1. A ak si z TT (ako súdim podľa nicku) tak ti ju prinesiem omakať (aj tak potrebujem ísť pre pár sesslerov)
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia


cron