Stan

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Stan

Poslaťod atti.hombre » 30 Jún 2011, 19:39

robia aj verziu 3...atak3 :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Stan

Poslaťod oneho » 30 Jún 2011, 20:04

Ja mám už asi 12 rokov Hannah Arktan

Obrázok
Max. spokojnosť. Duralové tyče, šírka vnútorného priestoru 155 cm tak sa aj 3 osoby zmestia aj keď je určený pre 2.
Bol som s ním v rumunských horách kde stále pršalo, na hrebeňoch západných tatier kde boli celkom zaujímavé víchrice. Nikdy som s ním nemal žiadny problém.

Teraz skôr premýšľam nad kúpou takých tých mega rodinných stanov kde sa vyspím, navarím, odparkujem bicykle a ešte aj moju Hondu kombík :lol:
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Stan

Poslaťod bertold8 » 02 Júl 2011, 22:45

Osobne mam Jurek Atak 2 Duo se dvema vchody. Chtel jsem aby mel kazdy obyvatel vlastni prostor pro batoh. Stan je kvalitni, rychle se stavi, kvalitni materialy a provedeni, dest precka bez problemu. Super je nizka vaha. Ma ale i nejake drobosti. Zluta barva vnitrni vrstvy neskutecne laka hmyz, takze dopurucuju udrzovat zavreny. Sitky proti hmyzu by mohli byt v obou polovinach vchodu, dalo by se jimi pak koukat na hvezdy pri otevrenem svrchnim plasti :). Pro dva je to tak akorat, nemaji nijak extra mista navic. V presince se podle meho neda varit ani nouzove, protoze se rychle snizuje k zemi, v tomhle ohledu bych se spis podival na model Midi, ktery ma predsinku resenou prostorneji
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Stan

Poslaťod Joda » 03 Júl 2011, 07:18

stan tedy nenosím... ale uznávám že pro dlouhodobý pobyt někde může zpříjemnit život... zajímá mne ale jestli je na trhu něco zajímavého bez těch všeljakých kravin jako stanových kolíků, duralových tyčí a dalších serepetiček které navyšují váhu klidně nad 2 kila... moje vize je jednoduchý stan který provazem vypnu například za větev a bude stát. Toleroval bych váhu maximálně kilogram.. je něco takového a nebo si to musím zase vyrobit sám? :)
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Stan

Poslaťod macmatej » 03 Júl 2011, 16:11

Joda: niekde som videl recenziu na stan ktory mal menej ako 1kg. Bola to konstrukcia typu truhla, s jednym prutom uprostred.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Stan

Poslaťod Killian » 03 Júl 2011, 18:10

MSR Hubba HP ma 1.36 kg. Ale je dost drahy (i ked existuje nejaka cinska kopia, ktora je vraj velmi podobna, aj kvalitou).
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Stan

Poslaťod matějka » 10 Júl 2011, 09:27

Mám velmi dobré zkušenosti se stanem Salewa Micra, ten první jem měl 11 let, byl se mnou mnohokrát v Rumunsku, kde zažil i letní sněhové vánice, letos jsem ho prodal za pár korun kamarádovi, který si jej chválí a koupil jsem si stejný model, trošku zmodernizovaný.Myslím, že se tyhle stany dají sehnat i na Slovensku. :yees:
Prílohy
116.JPG
P5314378.JPG
Obrázok užívateľa
matějka
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 25 Apr 2011, 11:02
Bydlisko: Klatovy, ČR
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Stan

Poslaťod sally » 20 Júl 2011, 18:46

Zdravím, potrebujem rýchlo (budúci piatok odchádzam) radu: aj keď som odporca stanov, okolnosti ma donútili jeden kúpiť. Má to byť stan ľahký (cca do 3kg), pre dve osoby, nie krikľavo farebný, kvalitne ušitý, aby vydržal nejakú tú búrku a vietor (podlážka okolo 10 000mm a tropiko aspoň 3000mm) a cena do 130e.

Padli mi do oka dva stany:
Jurek Vandr 2: http://www.jurek.cz/cs/vyrobky/stany/tr ... -0-vandr-1 Dá sa kúpiť za cca 115e, už som v ňom nejednu noc prespal (má ho strýko) a osvedčil sa mi. No pre dvoch je pomerne malý a predsieňka je fakt mini. Udávaný vodný stĺpec tropika je menší (3000mm) oproti druhému kandidátovi.

Hannah Compact 2: http://www.hannah.cz/stan-hannah-compact-2-4503.html Od výrobcu sa dá zohnať (majú akciu) za cca 125e. Páči sa mi na ňom väčší vnútorný priestor a lepšie riešená apsida. No neviem ako je na tom s kvalitou. A dá sa zbaliť do menších rozmerov. Výhodou je aj vyšší vodný stĺpec tropika a o niečo menšia údajná hmotnosť.

Oba stany majú duralové tyčky (nie sklolaminát). Ktorý z nich kúpiť? Prípadne viete o niečom inom? Potrebujem, aby prežili fúkanie na hrebeňoch Ukrajiny, dažde v údoliach a neskôr som sa do toho stanu zmestil aj s priateľkou a prípadným bábom.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Stan

Poslaťod atti.hombre » 20 Júl 2011, 18:59

Jurek má dobré stany...Hannah má brat- videl som stav: kolíky poohýnané z tenkého AL drôtu ( ja pri Pinguine mám 2x hrubšie),zips na predsienke zadrhával a na tyčkách mal potrhanú gumu,ktorá je vo vnútri tyčiek.

Neviem Sally, ako s tým brat zaobchádzal,ale dačo sme spolu už odkrútili a stany spred 20 tich rokov máme dodnes-zhruba v rovnakom stave,tak predpokladám,že s tým Hannahom divočiny nerobil.

Dúfam,že som ťa nezdeinformoval! :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Stan

Poslaťod macmatej » 20 Júl 2011, 19:00

Ak planujes aj to babo do bunucna, tak by som odporucil Jurek. Lebo Jurek dodava nahradne diely vraj aj o 20 rokov.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Stan

Poslaťod sally » 20 Júl 2011, 19:16

atti: fú, to si ma troška zneistil, ten hannah bol vážny kandidát, bol bol dosť veľký a spratný.
No našiel som http://www.najlacnejsisport.sk/stan-jur ... -5650.html vandr 2.5 za príjemnú cenu (je v akcii). Tak teraz neviem, je za prakticky rovnakú cenu ako ten hannah, no predsienka je tam menšia. Oproti Hannahu má vnútri viac miesta, no je ťaží o cca 200gramov (ak Hannah neklame :lol: ). Tak čo poradíte?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Stan

Poslaťod atti.hombre » 20 Júl 2011, 19:44

:wink: sally ja ti nepoviem,ktorý vziať,lebo by som klamal keby som na niektorý v zlom prstom ukázal ( nemám ani jeden)...ale rozum vraví,že ak použiješ kvalitný materiál tak váhu neošidíš!... :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Stan

Poslaťod sally » 20 Júl 2011, 20:11

Atti: jasne, rozumiem, aj tak veľká vďaka za skúsenosti s hannahom. Asi pôjdem do Jurek Vandr 2.5. Ohľadom váhy - takže ak porovnáme klasickú hrubú ihličkovú celtu a moderné umelohmotné celty, tak ťažšie ihličie je lepší matroš? :lol: (na hru, kedy sa šermuje so zrolovanou celtou určite!)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Stan

Poslaťod bertold8 » 20 Júl 2011, 20:17

Ja vlastnim Jurek Atak 2 Duo (to jejich nove znaceni s desetinnymi cisly je zlo :) ) a jsem s nim velmi spokojen. Bral jsem dve predsinky, aby mohl mit kazdy osadnik svuj batoh na jednom konci a nezavazeli si. No mas pravdu ze u Jurka je ta apsida docela mala, ale 70 krosna se tam vleze, na vareni to ale moc neni. Stejne tak sme spali dva a mezi nami batohy a taky sme se vesli. Pro me jedina nevyhoda je zluta barva vnitrniho tropika, ktera laka hmyz a pak to, ze sitkovana pulka vchodu je dokrize s vchodem ve vnejsim tropiku, takze se neda skrz sitku a zaroven otevreny vnejsi vchod koukat na hvezdy :). Jinak ma stan pekne uchytky na srolovani a upevneni vchodu, kdyz se pomoci koliku a lanka odtahnou vnejsi steny od vnitrnich tak i luxusne vetra v lete. Atak je to stejne jako Vandr, jen s lepsi odolnosti tropika.

Edit: jeste dodam, ze pokud tycky budes nosti mimo (doporucuju), tak se stan da sbalit do valce 16*40
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Stan

Poslaťod Pája » 20 Júl 2011, 20:54

Sally, ber Jurka, můžu ho jenom doporučit. Jediné mínus - žlutý vnitřní stan přitahuje příšerným způsobem hmyz.

Pokud bych si ale měla vybrat já, vzala bych si něco takovéhoto: http://www.campingaz-coleman.cz/turisti ... -plus.html, stříška nad vchodem je velké plus, pokud celý den leje. Stan se vchodem typu "zobák" jsem měla kdysi půjčený, a při každém otevření vchodu nám pršelo dovnitř. I tak bych si mnohem radši vzala Jurek než Hannah. Už jen proto, že Jurek všechno šije v ČR.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


cron