Fjällräven

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Fjällräven

Poslaťod Adno » 02 Júl 2010, 14:54

Nema niekto skusenosti s touto svedskou znackou? Maju velmi dobre oblecenie, co som tak pozeral...ach len tie ceny su vysoke :o . Pouziva a predava ich vo svojom obchode Ray Mears napriklad :) . Nema nejake tipy, skadial ich zohnat za rozumnu cenu?

Ako priklad jedne nohavice od Fjäll Räven:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod Nataniel » 20 Júl 2010, 11:32

Značku Fjäll Räven začína predávať firma http://www.gallop-sport.com/ . Okrem tejto značky ponúka ešte značku Pinewood čo tiež vyrába zelenú výstroj. Zelenú výstroj vyrába aj slovenská firma http://www.zajo.net . Len tak pre zaujímovosť značku FR používa aj Leoš Šimánek.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod Adno » 21 Júl 2010, 00:11

Diki za linky Nataniel, zide sa to :wink: . Mas aj nejake prakticke skusenosti s firmou Zajo?
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod Nataniel » 21 Júl 2010, 21:47

Ja mám od nich polartecové nohavice na zimu a som s nimi spokojný. Čo sa nepremokavého oblečenia týka to by som si nekúpil. Nemám na to vôbec dobré referencie. Ostatný sortiment čo sa oblečenia týka si myslím, že majú celkom v pohode.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod stelli » 23 Júl 2010, 17:06

nohavice vyzeraju perfektne co asi stoja viete ?
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod Nataniel » 23 Júl 2010, 17:20

stelli píše:nohavice vyzeraju perfektne co asi stoja viete ?


110 €
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod stelli » 23 Júl 2010, 17:58

no tak to uz je "slusna" cena :roll:
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod Petragast » 26 Júl 2010, 20:14

Fjell Raven používam bežne do terénu, ale na Slovensku väčšinou len skoro na jar a skoro, až neskoro v jeseni, poprípade s teplými spodnými nohavicami v zime. Nemôžem povedať zlého slova. Na svoje ceny ma vysokú kvalitu a vynikajúce vlastnosti. V škandinávii ich používam stále a dokonca látka chráni aj proti komárom a bodavému hmyzu. Dodoávam len, že aj ked je to gore-tex, všetko čo nieje s gumou premokne. (vlastná skúsenosť)
Petragast
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 22 Jún 2010, 16:27
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod Adno » 27 Júl 2010, 00:20

No, v podstate pri dlhom dazdi a pokial clovek nie je ukryty, tak premokne aj tak, voda si vzdy nejaku cestu najde :) .

Ale inac, si si isty, ze Fjällräven veci su z gore-texu? Co som tak pozeral ich stranku, tak nikde v materialoch ho nespominaju, napriklad tie Barents nohavice v prvom prispevku su z latky G-1000 co je 65% polyester a 35% bavlna, len je to dobre naimpregnovane ( http://www.fjallraven.com/Materials/G-1000/ ) .
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod Petragast » 27 Júl 2010, 19:30

akop ja viem G-1000 je typ goretexu, a nakolko ich nosim ozaj dlho a do ozaj psych terenov je to g-tex, este som ich neimpregnoval... v zime drzia vynikajuco ale prejdes sa vegetaciou a podrastom o vyske 0,5 az 1 m a si mokry, to proste g- tex nezvlada, lebo jeho vlastnosti niesu v takej miere. tlak vody je iny ako pri jemnom dazdi alebo snehua koniec koncov je v tom faktor menom priamy stret latky a vegetacie
Petragast
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 22 Jún 2010, 16:27
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod Adno » 28 Júl 2010, 01:14

Petragast, no nechcem sa hadat, ale tak neviem co si mam predstavit pod pojmom "typ gore-texu"* kedze som dost googloval a v spojeni "G1000 a goretex" som nenasiel ani zmienku a kedze tam je 65% polyester a 35% bavlna si to uz nedokazem vobec predstavit. Gore-tex je membrana zlozena z mikroskopickych porov, nie typ latky, ale nanasa sa prave na take tie cisto "umeliny", na bavlnu to nie je mozne pokial viem. Takisto latka G-1000 sa impregnuje voskom, aspon podla tej stranky, co by u Gore-texu, alebo inej porovitej membrany, znamenalo okamzite upchatie porov. Dalej na ich stranke pisu ze G-1000 je len vode-odolny (Water repellent), nie nepremokavy (waterproof). Co som robil skusky s Gore-Texom, tak som ho ponoril aj do vedra vody na polhodinu a neprepustal vodu, a to bol pod stalym hydrostatickym tlakom.

Tym nechcem naznacit, co je lepsie alebo horsie, len proste mi nedalo zareagovat na to :oops: .

*pod "typom gore-texu" by som este chapal ine porovite membrany, napriklad eVent. Firma Fjällräven ma vlastnu kopiu membrany gore-tex pod oznacenim Hydratic, vid tu http://www.fjallraven.com/Materials/Hydratic/ . Ake to je ucinne ale netusim.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod Nataniel » 02 Aug 2010, 12:33

Adno píše:Petragast, no nechcem sa hadat, ale tak neviem co si mam predstavit pod pojmom "typ gore-texu"* kedze som dost googloval a v spojeni "G1000 a goretex" som nenasiel ani zmienku a kedze tam je 65% polyester a 35% bavlna si to uz nedokazem vobec predstavit. Gore-tex je membrana zlozena z mikroskopickych porov, nie typ latky, ale nanasa sa prave na take tie cisto "umeliny", na bavlnu to nie je mozne pokial viem. Takisto latka G-1000 sa impregnuje voskom, aspon podla tej stranky, co by u Gore-texu, alebo inej porovitej membrany, znamenalo okamzite upchatie porov. Dalej na ich stranke pisu ze G-1000 je len vode-odolny (Water repellent), nie nepremokavy (waterproof). Co som robil skusky s Gore-Texom, tak som ho ponoril aj do vedra vody na polhodinu a neprepustal vodu, a to bol pod stalym hydrostatickym tlakom.

Tym nechcem naznacit, co je lepsie alebo horsie, len proste mi nedalo zareagovat na to :oops: .

*pod "typom gore-texu" by som este chapal ine porovite membrany, napriklad eVent. Firma Fjällräven ma vlastnu kopiu membrany gore-tex pod oznacenim Hydratic, vid tu http://www.fjallraven.com/Materials/Hydratic/ . Ake to je ucinne ale netusim.


Neviem, ale aj ja sa prikláňam k názoru Adna. Podľa mňa čo som videl ich oblečenie tak to goretex nie je.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod Petragast » 03 Aug 2010, 13:26

Precitaj si viac o vyrobe a pouzivani. Nakolko goretex ma viac prevedeni..
Petragast
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 22 Jún 2010, 16:27
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod Adno » 03 Aug 2010, 13:54

No, precital som si prave stranku http://www.gore-tex.com/ ale nic takeho som tam neobjavil. Ano, gore-tex ma viacej prevedeni ale vsetky su viacmenej rovnake, meni sa len pocet vrstiev (dvojlaminat a trojlaminat) a priepustnost (napr. gore-tex best-defense prepusta dobre aj O2/CO2, gore-tex XCR ma lepsiu priedusnost atd.). Rukami mi uz preslo dost vela "original gore-texov"- botasky, kanady, navleky, nohavice, vetrovky, bivi bagy, rukavice atd. a co mozem povedat, kazdy a jeden odev musi mat nalepku/nasivku gore-tex, dokonca nielen civilne ale aj vojenske veci. Kedze gore-tex si nerobi ziadna firma sama ale vyraba to len firma Gore. Dalej na vnutornej strane latky je potlac s oznacenim gore-texu. Aspon tak to mam napriklad v bivi bagu od Carinthie. Pri Fjäll Räven nic take nevidno, nic na svojej stranke nespominaju (neviem preco by vyrobca utajoval, ze svoje veci robi z gore-texu :) ). Ale mozes si skusit napriklad ako ja, ci to je ozaj gore-tex, zober tie nohavice a ponor ich do vedra vody, ked ti premokne - gore-tex to teda nebude. Ten by take nieco robit nemal. Dokonca na celom googli som nenasiel nic v spojeni fjäll räven + gore-tex. A ked by sa ti to aj tak nepozdavalo, mozem napisat mail s otazkou priamo firme Fjäll Räven, nech sa k tomu vyjadria :) .

Neber to ako nejaku hadku, ale som rad, ked sa veci uvedu na pravu mieru :)

Edit: A dalsia vec, gore-tex veci maju lepene svy, to hned vidis....

Obrázok
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Fjäll Räven

Poslaťod archer » 21 Mar 2011, 01:38

Dovolím si zareagovať.. som síce úúúplne novým členom (prvý krát prihlásený) ale myslím, že môžem prispieť...

odev tejto značky sa predáva aj v Kováčovej (Zvolen) v www.grube.sk... nohavice síce stoja 110 euro ale ktoré napr. od zaja nie?? :D .. osobne ich nevlastním ale poznam niekolko ludí ktorý ano.. (vo velmi blízkej budúcnosti si ich zakúpim)...

Označenie G-1000 v žiadnom prípade nie je žiadnym typom gore-texu... ide o druh tkaniny vyrábaný touto spoločnosťou.. ide o látku 3x pevnejšiu ako je riflofina.. čo je už čo povedať.. ludia ktorý ich vlastnia ich nijak nešetria predierajú sa húštinou a valajú všade možne.. a zatiaľ žiadne problémy.. sú extrémne pevné a ľahké.. impregnujú sa najlepšie voskom na to určeným.. klasika navoskovať a nahriať fénom.. ide o zmes včelieho vosku niečo, ako na boty meindl...

podľa toho čo som o nich počul.. sa dajú len odporučiť..

prajem pekný den...
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Obrázok užívateľa
archer
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 21 Mar 2011, 01:29
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Ďalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia