Ryby a iné vodné živočíchy

Spôsoby získavania jedla a vody v prírode

Re: Ryby a iné vodné oné

Poslaťod Lukas » 16 Jún 2011, 12:11

Ja som tiez bol rybarom...Pisem bol lebo ked sok si zabespecil rybarsky listok a vsetky potrebne povolenky a konecne mohol chodit chytavat, tak som sa az na par vychadzok k vode vobec nedostal. To bolo hlavne koli praci.Ked som si aj tych par razi zachytat bol tak to tiez nebola velka slava, pretoze zarybnenie bolo mizerne a len na hrane lovnych mier takze aj ked som nieco chytil vzdy chybal neaky ten centimetrik.Netvrdim ze sa nedali chytat aj ozaj velke kusi ale cakat na ne dnom a nocou na to som ozaj nemal cas. Tak som sa na to vykaslal a dalsiu povolenku som uz nekupoval. A na ryby chodim uz len na sukromny rybnik v BA nedeleko Zeleznej studnicky.Maju tam napustene aj ozaj velke kapre tak aspon je zabava ked sa zavesi na hacik.
Lukas
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 05 Máj 2011, 21:18
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Ryby a iné vodné oné

Poslaťod Lukas » 16 Jún 2011, 12:12

Ja som tiez bol rybarom...Pisem bol lebo ked sok si zabespecil rybarsky listok a vsetky potrebne povolenky a konecne mohol chodit chytavat, tak som sa az na par vychadzok k vode vobec nedostal. To bolo hlavne koli praci.Ked som si aj tych par razi zachytat bol tak to tiez nebola velka slava, pretoze zarybnenie bolo mizerne a len na hrane lovnych mier takze aj ked som nieco chytil vzdy chybal neaky ten centimetrik.Netvrdim ze sa nedali chytat aj ozaj velke kusi ale cakat na ne dnom a nocou na to som ozaj nemal cas. Tak som sa na to vykaslal a dalsiu povolenku som uz nekupoval. A na ryby chodim uz len na sukromny rybnik v BA nedeleko Zeleznej studnicky.Maju tam napustene aj ozaj velke kapre tak aspon je zabava ked sa zavesi na hacik.
Prílohy
DSC08371.JPG
Tu je moj ulovok zo vcera..hore CRKT M16 pre porovnanie
Lukas
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 05 Máj 2011, 21:18
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Ryby a iné vodné oné

Poslaťod Kapo » 21 Júl 2011, 13:06

Ako chlapec som chodieval často na ryby. Vtedy sa povolenky neriešili. Chytali sme všeliako. Na robené udičky, vlasce, do ruky, do košov a sietí. Ono to zas tak slávne nebolo na tom potoku. Žiadny brutálny výlov. Kde tu nejaká rybka. Ktorú sme si opiekli na ohni.
Po viac ako 20 rokoch som si kúpil rybársky lístok, a občas si idem odpočinúť k vode na ryby. Dáku váru z nich zvládam taktiež. Napríklad haláslé, či šalát alá treska. Grilovanie, pečenie a vysmážanie je samozrejmosť.
Inak super chuťovečka je z malých rybiek-beličiek atď, ktoré sa vyčistia, obalia v múke zmiešanej s paprikou, korením a soľou, a rýchlo osmažia do chrumkava na oleji. Sú to také rybacie čipsy. :camp:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Ryby a iné vodné oné

Poslaťod atti.hombre » 21 Júl 2011, 13:23

Kapo- tie v múke obalené mi robievala mama,ked som jej nanosil za plnú vaňu lieňov...paráda! :yees:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Ryby a iné vodné oné

Poslaťod tomko1985 » 25 Júl 2011, 10:30

A na ryby chodim uz len na sukromny rybnik v BA nedeleko Zeleznej studnicky


ahoj, ako je to na tom rybniku s cenami za povolenie a plati sa potom este aj za chytenu rybu podla vahy...?
tomko1985
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 18 Feb 2011, 22:47
Bydlisko: bratislava / levice
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Jak vykuchat rybu

Poslaťod Pája » 26 Dec 2011, 11:25

Ahoj, ne všichni to umí, tak jsem se rozhodla vložit videa, co natočil Zrzavý Orm pro obchod noze-nuz.





Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Ryby a iné vodné oné

Poslaťod Lukas » 10 Jan 2012, 23:11

tomko1985 píše:
A na ryby chodim uz len na sukromny rybnik v BA nedeleko Zeleznej studnicky


ahoj, ako je to na tom rybniku s cenami za povolenie a plati sa potom este aj za chytenu rybu podla vahy...?


Ano presne tak. Povolenie je 7eur a potom sa plati za vahu, ak si chces rybu zobrat myslim ze je to 3.30/kg
ale presne neviem este som rybu nekupoval chodim si len zachytat. Ak rybu nechces mozes sa vyfotit a pustit ju. Inak podla mna pri kaprovi co je tazsi ako 3 kg je uz maso masne takze asi je lepsie brat len mensie kusi
Lukas
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 05 Máj 2011, 21:18
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Ryby a iné vodné oné

Poslaťod tomko1985 » 31 Jan 2012, 09:51

dakujem za info, ked sa trochu zlepší počasie tak si to tam pojdem asi vyskušať...
tomko1985
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 18 Feb 2011, 22:47
Bydlisko: bratislava / levice
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Ryby a iné vodné živočíchy

Poslaťod stormmast3r » 25 Jún 2012, 10:10

Čo je toto za raka? Môj odhad padol na raka bahenneho. Našiel som rybník, kde ich bolo neurekom.
Obrázok
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Ryby a iné vodné živočíchy

Poslaťod keres » 23 Dec 2012, 14:04

Tak ja si svojho kapra každé vianoce vyudim . Je to fakt dobrota
Prílohy
IMG_20121223_125056.jpg
Obrázok užívateľa
keres
 
Príspevky: 359
Registrovaný: 17 Feb 2012, 21:39
Bydlisko: Vranov nad Topľov
Dal Ďakujem: 773 x
Dostal Ďakujem: 830 x

Re: Ryby a iné vodné živočíchy

Poslaťod keres » 23 Dec 2012, 21:26

Kámo ver že kto má rád rybu a ktomu udenú nič lepšie nejedol . Vieš jak sa trápim aby som furt nežral :D
Obrázok užívateľa
keres
 
Príspevky: 359
Registrovaný: 17 Feb 2012, 21:39
Bydlisko: Vranov nad Topľov
Dal Ďakujem: 773 x
Dostal Ďakujem: 830 x

Re: Ryby a iné vodné živočíchy

Poslaťod matus » 23 Dec 2012, 23:31

mame doma udiaren proste je to oycajna plynova bomba s dvoma horakmi na ktory sa položi nerezova skrinka v ktorej je rošt pod rošt sa nasypu triesky take tie male kapor alebo ina ryba sa tam vloži cela a pootm sa už len obera velka fajnota to je ! :camp:
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Ryby a iné vodné živočíchy

Poslaťod macakv » 06 Jan 2013, 07:47

keres píše:Tak ja si svojho kapra každé vianoce vyudim . Je to fakt dobrota

Ja zase udievam makrely.......raz to ochutnas a viac ti nieje pomoci:-)
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Ryby a iné vodné živočíchy

Poslaťod hurka » 04 Okt 2014, 23:05

Nuž, niežeby som pytliačil často, no poznám dva spôsoby rybačky, ktoré sa mi najviac vyplatili (chodím na " jednu tunajšiu rieku " pri zdobe), prvá je na malé rybky, živého chrobáka napichneme na čo najmenší háčik, a hodíme ho do stojatej vody (za nános dreva...) proste kde sú malé ryby. Silon môžeme pripevniť na lieskovicu a medzi asi meter silonu nechám len tak na zemi, nech má ryba začo ťahať. Druhý spôsob je naviazať na konáre pri brehu asi 20/30 nástrah, ktoré taktiež nahodím za nejaký nános, a skontrolujem ich večer.no pri tomto spôsobe toho veľa nečakajte, no ak sa zakusne, tak už poriadna.
Inak minulého roku " pri jednej dedine " som na hlohový háčik a slimáka ako nástrahu chytil pekného kapra :lol:

:mrgreen: trocha som ti to upravil ,lebo to môžeš rovno napísať GPS pre rybársku stráž,kam má začať chodiť hliadkovať. :wink:

atti.hombre
Obrázok užívateľa
hurka
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 04 Dec 2013, 22:12
Bydlisko: košice, košická nová ves
Dal Ďakujem: 50 x
Dostal Ďakujem: 35 x

Re: Ryby a iné vodné živočíchy

Poslaťod atti.hombre » 05 Okt 2014, 07:03

Skús popracovať na návode a obrázkoch výroby toho hlohového háčika...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Jedlo a voda

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia