Firesteel a pod.

Zapaľovanie ohňa rôznymi spôsobmi, vhodné drevo...

Re: Firesteel a pod.

Poslaťod obluda » 09 Aug 2011, 10:43

Jenom dotaz a jake ten 2cm dlouhy kaminek drzis?
obluda
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 01 Jún 2011, 11:52
Bydlisko: Vyskov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Firesteel a pod.

Poslaťod dodo » 09 Aug 2011, 23:32

obluda píše:Jenom dotaz a jake ten 2cm dlouhy kaminek drzis?


...normalne,medzi palcom a ukazovakom lavej ruky-oprieš o prachno,kresneš chrbtom noža,a je to!
Ked mali moje deti po 5 rokov,tak to bez problemov ovladali-podotykam,že to je vhodne do mini KPZ,ale ak perfektne neovladate použitie veci z KPZ,
tak vam to je na ...
Všetko ide,len malé deti sa musia nosiť...
Obrázok užívateľa
dodo
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 20 Nov 2010, 22:14
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 161 x
Dostal Ďakujem: 190 x

Re: Firesteel a pod.

Poslaťod Martinú » 11 Aug 2011, 14:39

Keby sa niekomu zle kreše chrbtom nožíka, tak odporúčam kresať s pazúrikom (ostrou hranou) o firesteel.
Martinú
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 25 Máj 2011, 18:26
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Firesteel a pod.

Poslaťod Bowie » 16 Aug 2011, 17:24

atti.hombre píše:Ja používam kresadlo od Coghlans,ale mám jedno aj od Primusu-no to si ešte neškrtlo...všetko v 50g veľkosti.


Tiež mám jedno kresadlo od Coghlans, na tom som sa učil nebolo tak drahe než švédsky originál, s tým plieškom to moc nešlo, tak som potom používal zadnú hranu mojej S1. Nedávno som si kúpil Light my Fire 2 a to už je iná báseň, Škrtá na prvú ranu aj vinukajúco aj s tym priloženým plieškom, má super hranu, a ako bonus je v nom aj zabudovaná píšťalka.

-- 16 Aug 2011, 17:36 --

adamec píše:Pocujte ludia...pouzivate chrbat cepele noza spolu s firesteelom? Nemusim sa bat, ze sa takym pouzitim postupne moj Fallk S1 znici? Viaceri hovoria, ze to s tymto sposobom ide lepsie ako s tym plieskom.



Ahoj. Ked som si kúpil svoj prvý firesteel bol od Coghlans a ten pliešok čo bol k nemu tak mi to akurat okresal a nic, pravda je že som s tým nevedel robit ale učil som sa, potom som zacal použivat na škrtanie nôž, so Sogom Bowie 2.0 ani nápad ale s Fallkniven S1 to išlo jedna radosť, len treba asi trochu dávať pozor sa mi stalo že mi jedna iskra skočila na rukoväť a tá je s kratonu sa mi zda, a hneď tam ostala stopa, ako žiadna škoda, ale kraton je mäkký a podobný gume, Odvtedy si dávam väčší pozor.
Obrázok užívateľa
Bowie
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:22
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Firesteel a pod.

Poslaťod atti.hombre » 19 Aug 2011, 11:54

:D ten pliešok dodávaný ku Coghlan´s firesteelu funguje dobre ( škrtať rovným ostrím-nie zúbkami) -len sa zle drží a tak je lepšie použiť namiesto neho nôž
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Firesteel a pod.

Poslaťod matus » 02 Sep 2011, 20:45

freeman nezda sa ty ze je mäkksie ako ten starsi model mne teda ano a ak myslite ze ten fireflash na usarmy.sk je stary model tak omyl- je to novy model skoro ako miltec :( ma okydali o 4 eura na armpek je ra 11 :D do riti !!!!! sory osspravedlnujem sa za vulgarnost adminom a moderatorom ale nastvalo ma to :axe:

korózia kresadla
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Firesteel a pod.

Poslaťod whitedeath » 03 Sep 2011, 17:38

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:08, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Firesteel a pod.

Poslaťod matus » 03 Sep 2011, 18:27

whitedeath píše:ja mam fireflash z usarmy.sk a nemam s nim vobec ziadne problemy, aj ten pliesok funguje uplne perfrektne... neviem ci mam starsi alebo aky model (neviem ake su), ale je tvrde a zapaluje na prvu ;) ale je pravda, ze ine kresadlo som v ruke nemal, tak neviem porovnat... len z toho co som cital (videl na youtube)

nehodil by si obrázok oboch strán ?
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Firesteel a pod.

Poslaťod whitedeath » 03 Sep 2011, 19:33

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:07, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Firesteel a pod.

Poslaťod matus » 03 Sep 2011, 19:35

dik tieto mam 2 a su makkksie ako tie starsie ale nevadi a stačí ak budes kresat 1,5 cm na konci
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Firesteel a pod.

Poslaťod fremen » 04 Sep 2011, 18:17

Ahoj!

Tie starsie som mal dve- toto nove mam jedno. Popravde sa aj mne zda, ze kvalita je trochu nizzsia. Ale co sa kresania tyka, tak stale je citelny rozdiel medzi mil tecom a tymto (v prospech fireflashu).
Osobne som sa rozhodoval, ci lacnejsi (nekvalitnejsi) mil tec, alebo drahsi (ale top) light my fire, ale rozhodol som sa opat pre zaltu strednu cestu- fireflash. Kvalitou skoro dotahuje (i ked teraz klesol) to drahsie, cena je nizsia. Inak korozii podliehaju myslim vsetky firesteely, nie?
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Firesteel a pod.

Poslaťod SKW » 04 Sep 2011, 18:25

fremen píše:Inak korozii podliehaju myslim vsetky firesteely, nie?

Áno, všetky korodujú. Spočiatku sa vytvorí len taký zelený povlak, ak si to včas všimneš, tak sa to ešte dá normálne zoškriabať dole a kresáš ďalej, no ak na firesteel zabudneš, tak už to môže dopadnúť ako v tom videu vyššie. Preto sú vlastne firesteely po vypľutí z fabriky natreté tým čiernym povlakom, aby nezhrdzaveli kým sa dostanú k zákazníkom.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Firesteel a pod.

Poslaťod Chesus » 06 Jan 2012, 15:23

ja mám tento kúsok http://www.huta.sk/produkt_magneziove_kresadlo.html neviem čo je to za značka, kedže na hlavičke kresadla je vycapeny len nazov stranky, ale iskry to hádže vážne pekne a nemal som s ním nikdy problém založiť oheň. Len si nie som istý nakoľko bude reálna tá životnosť 9000 škrtnutí... Ako podpal naškriabaná brezová kôra a ked som lenivý a nechce sa mi s tým moc babrať (čo sa v poslednom čase stáva pomerne často) tak vata. Ináč som mal v rukách aj kamarátov Mil-Tec, to väčšie prevedenie a nezdalo sa mi aby to bola nejaká tragédia. Aj s tým plieškom to hádzalo iskry celkom obstojne a tiež nebol nejaky veľky problem urobiť ohník :camp:
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Firesteel a pod.

Poslaťod B-Boy » 07 Mar 2012, 23:13

Ja mám kresadlo od LMF už asi 3 roky, doteraz som škrtal po celej ploche, no nedávno, cca pol roka dozadu som prišiel na novú techniku, pliešok dám cca 3-4 mm od konca FS položím ho plocho, pritlačím (čo možno najslilnejšie) a pomaly ho dvíham smerom ku mne. Ak už je na hrane tak sám "odštiepi" intenzívnu iskru ktorá poskakuje po podpale aj niekoľko sekúnd a zapáli zatiaľ každý podpal ktorý som skúšal na prvý pokus. (vata, ľanové vlákna, tráva, brezová kôra, suché piliny) :D
vz. 60 to istí :D
Obrázok užívateľa
B-Boy
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 04 Mar 2012, 15:13
Bydlisko: Veľká Lodina
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Firesteel a pod.

Poslaťod Kelko » 08 Mar 2012, 14:16

Ja mám viac druhov kresadiel.Mil.tec,Primus.. a po pravde ked som to mal prvý krát v ruke potrebovalo to trochu cviku :oops: Teraz som si zadovážil magneziový zapaľovač (kocka) a som s ním nad mieru spokojný..vraj originál USARMY... :wolf:
Až vyjde slunce vyžažíme
a pozor...Les je sviňa
Obrázok užívateľa
Kelko
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 19 Feb 2012, 13:06
Bydlisko: Košice "východná konfederácia" miesto kde nič nie je,takže ani ja vlastne nie som
Dal Ďakujem: 255 x
Dostal Ďakujem: 382 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oheň

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia