Skladacie ručné pílky

Nože, sekery, pílky..

Re: Pílka Laplander - Bahco 396

Poslaťod tomko1985 » 14 Mar 2011, 11:52

akciu rozsirili aj o sekerku za celkom rozumnu cenu, dnes som objednal :) http://www.makita-dolmar.sk/product_inf ... ts_id/3281
tomko1985
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 18 Feb 2011, 22:47
Bydlisko: bratislava / levice
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Pílka Laplander - Bahco 396

Poslaťod spider207 » 15 Mar 2011, 14:57

kua, no pekne.. ešte, že som si pred pár dňami povedal, čo chcem na meniny a chcel som ten two-set :D inak test pílky prebehol úspešne, na jednej strane sa mi zdá trošku krehká, taká plastová/umelá, ale zase je tým pádom ľahká. Reže v pohode, treba dať akurát pozor aby človek pílil približne v osi pílenia, samozrejme nejaké "páčenie" by to neznieslo. List je podľa môjho názoru pomerne ohybný, ale veď to nie je survival nôž. Na mňa pílka pôsobí pomerne krehko, ale s funkčnosťou som nemal problém, práve naopak - rezala veľmi dobre. Nôž Mora Clipper 860MG bol príjemným prekvapením, na bežnú zálesácku robotu bude myslím v pohodičke. Dokonca prišiel aj celkom pekne nabrúsený. Nepasuje mi k tomu akurát to umelohmotné púzdro, ale to je známa vec, keby bolo napr. koženné tak by bola aj cena úplne niekde inde. Za cenu cca 25€ je to výborný pomer cena/výkon/kvalita za uvedené veci. U mňa jednoznačne spokojnosť.
Umenie žiť nie je umenie hrať s dobrou kartou, ale umenie zohrať so zlou kartou dobrú hru.
spider207
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 17 Júl 2010, 11:09
Bydlisko: ZV
Dal Ďakujem: 9 x
Dostal Ďakujem: 27 x

Re: Pílka Laplander - Bahco 396

Poslaťod oneho » 24 Mar 2011, 23:40

Tak už úspešne vlastním Fiskarsku a musím povedať že som bol vážne prekvapený ako dobre režie...
Podarilo sa mi ju kúpiť myslím že za super cenu 14,40€

-- 27 Mar 2011, 15:34 --

Na dnešnom výlete som chcel nájsť "spalted beech" našiel som takýto spadnutý buk u ktorého som predpokladal že takto sfarbené drevo nájdem. Vyzeral že má aj stred ešte zdravý tak som sa rozhodol nejakých 6 cm si odrezať a poriadne otestovať novú fiskarsku. Trocha som sa potrápil no podarilo sa. Až rez mi odhalil že stred bol už nepoužiteľný.
DSCN4526.jpg
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Pílka Laplander - Bahco 396

Poslaťod Pája » 26 Apr 2011, 20:15

Pánové, a máte někdo skládací Husquarnu? Docela by mě zajímalo, jak si stojí, protože ji "nutně potřebuju." :lol: :P ...a nechtěla bych kupovat zajíce v pytli. Jako bonus je cca o 20% levnější než Fiskars.

Obrázok
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Pílka Laplander - Bahco 396

Poslaťod oneho » 26 Apr 2011, 20:33

Pája píše:Pánové, a máte někdo skládací Husquarnu? Docela by mě zajímalo, jak si stojí, protože ji "nutně potřebuju." :lol: :P ...a nechtěla bych kupovat zajíce v pytli. Jako bonus je cca o 20% levnější než Fiskars.

Ja som bol raz v jednom bežnom záhradkárskom obchode a mali tam presne takúto pílku len zelenú a nie husquarnu ale inak vyzerá že to bolo presne ono. Tá sa my však veľmi nepáčila, hlavne tá poistka na zatváranie bola nejaká labilná. No snáď to nebude prípad tejto Husquarny. Ja som nakoniec kúpil Fiskrs, našiel som ju v jednom obchode za 14€, to najlacnejší internetový obchod na SK ju mal tuším za 17€. V Maunfilde tu Fiskars mali niečo cez 20€ a to už je pekný rozdiel.
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Pílka Laplander - Bahco 396

Poslaťod matějka » 26 Apr 2011, 21:46

Mám tenhle typ Husqvarny dokonce ve dvou velikostech, ale v oranžové barvě, má podobný tvar zubů, jako Fiskars a řeže opravdu jako čert :yees: Cena byla něco mezi 200 - 300 Kč, což je proti Bahcu (které také mám) téměř zadarmo.Bahco je, dle mého názoru tak trochu kultovní pilka, jinak to zase žádný zázrak není.Možná je vhodná na řezání hodně suchého a tvrdého dřeva, ale na běžné používání ji jak Fiskars, tak Husqvarna strčí do kapsy :)
Obrázok užívateľa
matějka
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 25 Apr 2011, 11:02
Bydlisko: Klatovy, ČR
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Pílka Laplander - Bahco 396

Poslaťod Rolf » 22 Jún 2011, 18:10

Uvažujem o kúpe pílky Bahco Laplander, ale niektorým sa táto pílka javí ako trochu tenká. Mohli by ste preto uviesť niekto, akú má hrúbku list pílky, aby som mal akú-takú predstavu. Vďaka
Naposledy upravil Rolf dňa 21 Máj 2012, 17:54, celkovo upravené 1
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Pílka Laplander - Bahco 396

Poslaťod SKW » 22 Jún 2011, 18:55

Hrúbka listu je 1,2 mm. Ale nenechaj sa zmiasť, sú rôzne názory, no môj je taký, že laplanderka je asi najlepšia ručná pílka na trhu. (Aspoň zatiaľ som nenarazil na lepšiu). List je tenký, no pevný, pri normálnom pílení mu neublížiš. Práveže tenký list odstraňuje menej hmoty než hrubý, čiže je efektívnejší. Laplander má špeciálne XT ozubenie, porovnával som pílenie s inými pílkami napr.: fiskars a ešte pár no-name pílkami a Laplander funguje proste najlepšie. To zistíš aj sám, keď ju vyskúšaš.

-- 22 Jún 2011, 19:21 --

Tiež som mal zozačiatku obavy z toho tenkého listu, najmä keď som ju prvýkrát držal v ruke. Tvoje obavy opadnú keď prepíliš pár "klátov". ;-)
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Pílka Laplander - Bahco 396

Poslaťod Rolf » 22 Jún 2011, 19:27

SKW píše:Hrúbka listu je 1,2 mm. Ale nenechaj sa zmiasť, sú rôzne názory, no môj je taký, že laplanderka je asi najlepšia ručná pílka na trhu. (Aspoň zatiaľ som nenarazil na lepšiu). List je tenký, no pevný, pri normálnom pílení mu neublížiš. Práveže tenký list odstraňuje menej hmoty než hrubý, čiže je efektívnejší. Laplander má špeciálne XT ozubenie, porovnával som pílenie s inými pílkami napr.: fiskars a ešte pár no-name pílkami a Laplander funguje proste najlepšie. To zistíš aj sám, keď ju vyskúšaš.



Mal by som ešte otázku ohľadom prípadného brúsenia. Myslím, že si tu spomínal, že tá pílka ma nejaké špeciálne ozubenie, a že nabrúsiť ju nebude jednoduché. Ale predsa z tvojho osobného pohľadu, bol by veľký problém ju nabrúsiť ? S brúsením pílok už aké-také skúsenosti mám.
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Pílka Laplander - Bahco 396

Poslaťod SKW » 22 Jún 2011, 20:23

No posúď sám či to budeš vedieť nabrúsiť. Ono by sa to v podstate malo dať, lenže bahco má malé zúbky. Ak más super mini pilníčky originál na tento účel, tak by si to mal zmáknuť. Všimni si tie zvlášne zkosené zúbky,- každý tretí no len na jednej strane. Sorry za nekvalitné makro, už je šero.



Porovnávačka s fiskarskou, len tak narýchlo.


Hrúbka prakticky rovnaká, len Laplander pôsobí "hrubšie" kvôli anti-treciemu povlaku


Rozdiel v zuboch medzi Bahcom a Fiskars

“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Pílka Laplander - Bahco 396

Poslaťod Rolf » 22 Jún 2011, 21:16

Myslím, že aspoň podľa toho, ako pozerám na obrázok, by tie "zúbky" nabrúsiť nejako šli. Rozhodujúca asi bude, ako si povedal, veľkosť pilníka. :-k Tak, či tak Ti ďakujem SKW za ochotu a za obrázky. Podľa mňa Bahco vyzerá lepšie ako Fiskars. Teraz mám o tejto pílke opäť o čosi jasnejšie, a tak to vyzerá, že asi "do nej pôjdem". Ešte raz dík :yees:
Naposledy upravil Rolf dňa 21 Máj 2012, 17:57, celkovo upravené 1
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Pílka Laplander - Bahco 396

Poslaťod jano75 » 08 Júl 2011, 15:30

ahoj,
aky je prakticky rozdiel medzi pilkami bahco - HP, JS, JT a LAP. ? preco vsetci idu len po LAP ?
dakujem
Obrázok užívateľa
jano75
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 29 Jún 2011, 20:23
Bydlisko: od Banska Bystrica
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Pílka Laplander - Bahco 396

Poslaťod Rolf » 12 Júl 2011, 10:00

jano75 píše:ahoj,
aky je prakticky rozdiel medzi pilkami bahco - HP, JS, JT a LAP. ? preco vsetci idu len po LAP ?
dakujem


Teoreticky by rozdiel mal byť v ich "špecializácii" na jednotlivý druh dreva. Aspoň tak som sa dočítal. Sú modely na "živé" drevo a sú modely na suché drevo.Prakticky by to mohlo znamenať, že listy uvedených modelov sa budú odlišovať asi tvarmi zúbkov, resp. tvrdosťou materiálu. To znamená, že ak by si kúpil pílku na "živé" drevo, ale by si ju využíval na pílenie suchého dreva, tak by sa možno skôr opotrebovala, resp. bola by tu možnosť, že pílenie suchého dreva pílkou určenou na pílenie "zeleného" dreva by šlo trochu ťažšie. Lepšia voľba by asi bola pílka na suché drevo, tou by mal človek v prípade potreby bez problémov odpíliť aj živé drevo, keďže je mäkšie ako drevo suché. Práve preto väčšina ľudí preferuje model Lap, ktorá, ako uvádzajú predajcovia, bola vyvinutá pre turistov, poľovníkov, rybárov a pod. Je určená na rezanie aj zeleného, aj suchého dreva, kostí, plastov atď. A určite zavážil aj fakt, že ju používa aj Ray Mears. :yawinkle: Jednoducho, tento model má už vo svete "meno". Ja ju vlastním ešte len krátko, ale musím objektívne skonštatovať, že je to veľmi praktická a šikovná vec. Mne osobne sa s ňou reže veľmi dobre a ľahko. :yees:
Naposledy upravil Rolf dňa 21 Máj 2012, 17:59, celkovo upravené 1
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Pílka Laplander - Bahco 396

Poslaťod gandalf625 » 04 Sep 2011, 18:18

:ice:
Naposledy upravil gandalf625 dňa 28 Apr 2021, 15:34, celkovo upravené 1
gandalf625
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 10 Jún 2011, 19:37
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Pílka Laplander - Bahco 396

Poslaťod macmatej » 04 Sep 2011, 18:28

Tuto istu z LIDLa mam uz niekolko rokov. Uhlikova ocel je len taky reklamny tah, jasne ze kazda takato ocel je uhlikova. Pilka mi sluzi uz niekolko rokov a stale sa snou dobre reze. Za tu cenu sa to oplati.
Naposledy upravil macmatej dňa 14 Sep 2011, 17:49, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia